تقدیر از پرستاران نمونه کرمانشاهی در محل موسسه صدای سلامت کرمانشاه

تقدیر از 7 نفر از پرستاران نمونه کرمانشاهی در محل موسسه صدای سلامت کرمانشاه

در ابتدا عمل بود.

شرط گذر از فاجعه، تجربۀ آن است.

تأمل بر تجربه و انتقال آن، تجربه را از حالت خام به نوعی الگو و سرمشق بدل می‌شود. چنین تجربه‌ای از امکان «تکرار» فاجعه جلوگیری می‌کند. چنانچه تجربه تعین نیابد و به سیاق مذکور بدل به الگو و سرمشق نشود، همواره محکوم به تکرار آن هستیم. مهمترین راه تحقق این الگو و سرمشق، بیان و روایت تجربه توسط کسانی است که آن را از سر گذرانده‌اند یا در بطن آن بوده‌اند.

در تاریخ 5 بهمن 1399، جلسه‌ای به‌مناسبت تقدیر از 7 نفر از پرستاران نمونه کرمانشاهی  در محل موسسه صدای سلامت کرمانشاه برگزار شد. در این جلسه، پرسنل موسسه (دکترامیدمنصوری، الهام حسنی، نوشین بابایی، نصیبه بایایی)ضمن خوش‌آمدگویی به پرستاران، با ایشان از ضرورت روایت تجربۀ حدود یکساله‌شان در اپیدمی کرونا برای مواجهه با آن سخن گفتند. امیرعلی بابایی مدیر مرکز، آنان را به این مهم فراخواند و درنهایت سخنانش، از ایشان خواست تا اندکی دربارۀ تجربۀ خویش سخن گویند و آنان را به روایت بخشی اندک از تجربۀ خویش تشویق کرد.

این پرستاران ساعی و صبور، ضمن اشاراتی به تجربۀ خویش، از دشواری‌های مضاعف حرفۀ خویش، ضمن ضرورت ازخودگذشتگی و لذت از آن، ازجمله پیامدهای شرکتی‌شدن و عدم رسیدگی به خدمات بیمه و… خویش سخن راندند.

درنهایت نیز به رسم یادبود از طرف مدیریت مرکز، تقدیرنامه‌ها و هدایایی به این جمع از پرستاران تقدیم شد که در این اوضاع تداوم اپیدمی کرونا، مایۀ دلگرمی آنان باشد. باشد که پایدار باشند و احساسات انسانی خویش را قدر دانسته و تداوم بخشند.

#صبایارمرادی #ساحل_یارمرادی #سمیه_ستاره_پور #آرمان_بالش_زر #حیدر_سهرابی #سامان_جعفری #ساسان_محمدی

 

#پرستار_نمونه #پرستار #کرمانشاه #کرونا #اپیدمی #بحران #همدلی #انسانیت #تجربه #عدم_تکرار #فاجعه #انتقال_تجربه #یادبود #تامل_بر_تجربه #امنیت_شغلی #علوم_پزشکی #بیمه #همبستگی #عدم_تبعیض #صدای_سلامت_کرمانشاه #ایران

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *